Blog Soczewkomania.pl
Opinie o sklepie Soczewkomania.pl
Blog o soczewkach kontaktowych

<-- powrót na stronę główną

Które soczewki wybrać jednodniowe czy wielokrotnego użytku?

Użytkownicy soczewek kontaktowych mają do wyboru dwie grupy podzielone ze względu na tryb wymiany. Są to soczewki jednodniowe, które zakładamy tylko jeden raz oraz soczewki systematycznej wymiany (np. dwutygodniowe, miesięczne lub kwartalne). Które wybrać?

Soczewki jednodniowe - jest to najzdrowszy i najwygodniejszy sposób noszenia soczewek. Pod koniec dnia po prostu wyrzuca się zużyte soczewki, a rano używa nowych.

Soczewki wielokrotnego użytku - to soczewki, których używa się systematycznie przez określony czas np. 2 tygodnie, miesiąc lub kwartał. Po zdjęciu należy je wyczyścić i zdezynfekować w specjalnie przeznaczonym do tego celu płynie pielęgnacyjnym. Następnego dnia zakłada się tę samą parę. Wśród tych soczewek bardzo popularne są soczewki kwartalne ze względu na najniższy koszt noszenia.

Soczewki wielokrotnego użytku mogą być noszone w trybie dziennym lub całodobowym (bez ściągania na noc i bez konieczności przeprowadzania pielęgnacji).

Obecnie bardzo popularne stają się zarówno soczewki jednodniowe jak i soczewki całodobowe na dzień i noc ze względu na wygodny sposób noszenia i brak konieczności codziennej pielęgnacji.

Soczewki kontaktowe całodobowe można nosić bez zdejmowania, ale należy po upływie okresu noszenia wyrzucić i wymienić je na świeżą parę. Można je również zdjąć przed upływem terminu wymiany, ale przed ponownym założeniem muszą być wyczyszczone i zdezynfekowane w płynie do pielęgnacji.

Plusy soczewek jednodniowych:

- brak konieczności pielęgnacji,
- codzienne uczucie świeżości,
- bardzo przydatne podczas wizyty na basenie (po wyjęciu z basenu możemy je od razu wyrzucić do kosza),
- wysokie bezpieczeństwo (soczewki jednodniowe dzięki częstej wymianie są najmniej podatne na infekcje i ich przenoszenie do oczu).

Atuty soczewek całodobowych:

- brak konieczności pielęgnacji,
- nie ma potrzeby ciągłego ściągania i zakładania soczewek,
- można łatwo zapomnieć o swojej wadzie wzroku (soczewki wymagają tak mało zaangażowania, że wiele osób zapomina, że je w ogóle nosi),
- dobre widzenie przez całą dobę np. w nocy oraz zaraz po obudzeniu.

<-- powrót na stronę główną


Copyright © 2019 Sklep Optyczny Soczewkomania.pl - Tanie soczewki kontaktowe sklep internetowy. All rights reserved.