Blog Soczewkomania.pl
Opinie o sklepie Soczewkomania.pl
Blog o soczewkach kontaktowych

<-- powrót na stronę główną

Soczewki kontaktowe a pływanie

Jeżeli Twój okulista nie zaleci inaczej to możesz z powodzeniem używać? soczewek kontaktowych do pływania. Jednak przed wizytą na basenie zapoznaj się z zasadami do których należy się stosować, aby robić to w sposób bezpieczny dla Twoich oczu.

Powinno stosować się do tego celu soczewki jednodniowe, które każdorazowo po wizycie na basenie zostaną zdjęte z oczu i wyrzucone do kosza.

Dzięki soczewkom jednodniowym minimalizuje się ryzyko powstawania niebezpiecznych bakterii na powierzchni soczewek, które mogłyby zagrażać Twoim oczom.

Pamiętaj, że powinno się całkowicie unikać kontaktu soczewek z wodą tak samo na basenie jak i podczas kąpieli pod prysznicem. Jeżeli soczewki ulegną zachlapaniu mogą stać się nieprzyjemne (niekomfortowe dla oczu). W wodzie znajduje się również wiele bakterii, które w zetknięciu z soczewką kontaktową mogą stanowić zagrożenie dla oczu.

Jeżeli Twoja soczewka ulegnie zachlapaniu lub będzie miała jakikolwiek kontakt z wodą powinna być zdjęta i wyrzucona do kosza. Nie należy pielęgnować soczewek kontaktowych w pojemniczku z płynem i ponownie zakłada? na oko!

Jeżeli pływasz z otwartymi oczami, to zaleca się stosowanie okularów ochronnych, które będą chronić oczy przed bezpośrednim kontaktem Twoich soczewek z wodą.

<-- powrót na stronę główną


Copyright © 2010-2023 Sklep Optyczny Soczewkomania.pl - Tanie soczewki kontaktowe sklep internetowy. All rights reserved.