Blog Soczewkomania.pl
Opinie o sklepie Soczewkomania.pl
Blog o soczewkach kontaktowych

<-- powrót na stronę główną

Problem suchości oczu, a praca przy komputerze

Dlaczego praca przy komputerze naraża Twoje oczy na ponad przeciętny wysiłek i jak sobie radzić z problemem suchości oczu?

Długotrwała praca przy komputerze może mieć negatywny wpływ na zdrowie naszych oczu. Jak sobie radzić z uczuciem suchości, gdy spędzamy długie godziny przy komputerze? Przebywając przed komputerem rzadziej mrugamy, ponieważ skupiamy swój wzrok głównie na czytaniu tekstu widocznego na ekranie.

Mruganie jest naturalnym sposobem, który oczyszcza oraz nawilża powierzchnię oczu. Mruganie rozprowadza łzy po powierzchni oczu (jeżeli nosimy soczewki kontaktowe to również po ich powierzchni) sprawiając, że zawsze są one nawilżone i zabezpieczone przed wysychaniem i podrażnieniami. Mruganie to naturalny i bardzo skuteczny sposób ochrony oczu przed uczuciem suchości.

Dodatkowym problemem (oprócz nieregularnego mrugania) jest fakt, że czytanie czcionki na ekranie monitora kosztuje nasze oczy dużo więcej wysiłku. Oczy nie mają problemów ze skupieniem się na drukowanych materiałach, pod warunkiem że druk jest zbity i czarny oraz posiada wyraziście zarysowane kontury. Czcionka na ekranie komputera nie ma wystarczająco dobrego kontrastu oraz zarysowanych brzegów.

Czcionka ekranowa jest zbudowana z pikseli i różni się znacznie od czcionki drukowanej bowiem jest jaśniejsza w centrum i jej intensywność zmniejsza się na krawędziach. To sprawia, że mamy trudność skupienia się i koncentracji na obrazie.

Przygotowaliśmy wskazówki, które pomogą złagodzić skutki długiego przebywania przed ekranem komputera oraz pomożemy wybrać najlepsze do tego celu soczewki kontaktowe.

Pamiętaj, aby regularnie mrugać oczami, dzięki czemu soczewki będą lepiej nawilżone.

Stosuj krople do oczu, które zastępują właściwości łez nawilżając i odświeżając oczy, chroniąc je przed wysychaniem i podrażnieniami.

Używaj tylko soczewek kontaktowych nowej generacji przeznaczonych dla użytkowników komputerów, które utrzymują długotrwałe nawilżenie i pomagają chronić Twoje oczy przed powracającymi dolegliwościami.

Pracując w biurze często narażeni jesteśmy na oddziaływanie klimatyzacji, która zwiększa podatność soczewek na utratę wody, a co za tym idzie ich noszenie staje się mniej komfortowe. Jeżeli istnieje taka możliwość to staraj się pracować w miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego oddziaływania urządzeń klimatyzacyjnych.

Pomyśl, czy nie lepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie soczewki jednodniowe lub soczewki na noc i dzień przeznaczone do noszenia ciągłego bez zdejmowania. Często problem nie tkwi w samych soczewkach tylko w płynie do pielęgnacji, który może wysuszać i drażnić oczy sprawiając, że są one bardziej podatne na utratę odpowiedniego nawilżenia. Dlatego sprawdź jak zachowują się Twoje oczy, gdy używasz soczewek, do których nie trzeba stosować płynu pielęgnacyjnego.

<-- powrót na stronę główną


Copyright © 2010-2023 Sklep Optyczny Soczewkomania.pl - Tanie soczewki kontaktowe sklep internetowy. All rights reserved.