Blog Soczewkomania.pl
Opinie o sklepie Soczewkomania.pl
Zdejmowanie soczewek kontaktowych

 
Wbrew pozorom niektórym pacjentom zdejmowanie soczewek kontaktowych może przysporzyć jeszcze więcej problemów niż ich założenie. Poniżej znajduje się szczegółowa instrukcja pozwalająca uniknąć wielu problemów początkujących.
 

1. Napełnił pojemniczek do przechowywania soczewek płynem do pielęgnacji w takiej ilości, aby soczewka po zdjęciu była w całości w nim zanurzona i swobodnie pływała. Pamiętaj o szczelnym zamknięciu butelki z płynem.

2. Zawsze zdejmuj soczewki nad gładką i czystą powierzchnią, aby w razie jej upadku szybko odnaleźć soczewkę, opłukać płynem i schować do pojemnika.

3. Wymyj dokładnie ręce mydłem i spłucz ciepłą wodą.

4. Przed zdejmowaniem soczewek sprawdź czy ręce są suche i czyste. Nie używaj kosmetyków do rąk (kremów itp.) ani papierowych ręczników do wycierania.

5. Ściąganie soczewek podobnie jak ich zakładanie rozpoczynaj od tego samego oka, aby uniknąć pomylenia.

6. Sprawdź czy soczewka znajduje się na centralnej części oka (źrenicy). W tym celu zasłoń na chwilę jedne oko i sprawdź czy widzisz prawidłowo (ostro).

6. Lewą dłonią odciągnij dolną powiekę w dół.

7. Spójrz w górę a palcem wskazującym prawej dłoni zsuń delikatnie soczewkę z centralnej części oka na białą powierzchnię.

8. Kciukiem i palcem wskazującym lekko uszczypnij i chwyć soczewkę. W ten sposób przenieś ją do odpowiedniej komory pojemnika. Jeżeli Twój lekarz okulista zalecił mechaniczne czyszczenie soczewek lub wymaga tego stosowany płyn do pielęgnacji, przed umieszczeniem soczewki w płynie, wykonaj zalecane czynności zgodnie z instrukcją lub poradą lekarza.

9. Od razu przystąp do zdejmowania drugiej soczewki postępując dokładnie w ten sam sposób.

10. Gdy obie soczewki znajdują się już w pojemniku z płynem upewnij się, że żadna z nich nie jest sklejona oraz że są całkowicie pokryte roztworem.

11. Zamknij pojemniczek i odłóż go w bezpieczne miejsce. Czas dezynfekcji soczewek jest różny w zależności od rodzaju szkieł i stosowanego płynu.

12. Jeżeli masz wykonany makijaż właściwym czasem do jego zmycia jest pora po ściągnięciu soczewek. Nigdy nie wykonuj tego odwrotnie.

 
powrót
 

Copyright © 2019 Sklep Optyczny Soczewkomania.pl - Tanie soczewki kontaktowe sklep internetowy. All rights reserved.