Blog Soczewkomania.pl
Opinie o sklepie Soczewkomania.pl
Pielęgnacja soczewek kontaktowych

1. Zawsze wylewaj raz użyty płyn do pielęgnacji.

2. Regularnie (codziennie) płucz pojemniczek świeżą porcją płynu i wymieniaj go na nowy maksymalnie co dwa lub trzy miesiące. Uwaga! Wymianę pojemników zaleca się najlepiej co miesiąc czasu. Należy poprostu robić to w miarę często, żeby nie stał się on źródłem bakterii.

3. Chroń soczewki przed wyschnięciem. Wyschnięte soczewki powinny być wyrzucone do kosza na śmieci. Nigdy nie powinny być ponownie nawilżane i używane.

4. Nie używaj wody ani innych środków do pielęgnacji oprócz tych zalecanych przez lekarza okulistę.

5. Po wyjęciu soczewek z pojemnika wylej z niego płyn do zlewu i pozostaw go do wyschnięcia w bezpiecznym i czystym miejscu. Gdy będzie całkowicie suchy należy go zakręcić, aby uniknąć przedostawania się kurzu na jego powierzchnię.

6. Pamiętaj o higienie i czystości rąk. Nie używaj kremów ani mydeł posiadających właściwości nawilżające przed kontaktem z soczewkami.

7. Pielęgnacja soczewek może trwać od kilku minut do kilku godzin w zależności od używanego płynu i zaleceń okulisty. Jeżeli pozwalają na to warunki pozostaw soczewki w płynie na całą noc, albo przynajmniej na 4 godziny chyba, że minimalny czas pielęgnacji dla danego płynu lub soczewek wynosi, na przykład 6 godzin.

8. Zawsze obejrzyj soczewki przed zakładaniem, aby upewnić się, że są całkowicie czyste i nie posiadają osadów. Jeżeli na soczewkach widoczne są osady spłucz je płynem do pielęgnacji.

9. Gdy poczujesz dyskomfort ściągnij soczewkę przepłucz płynem, dokładnie obejrzyj czy nie posiada zanieczyszczeń lub uszkodzeń i spróbuj jeszcze raz. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać sprawdź czy nie minął czas wymiany soczewek na nowe. Jeżeli wszystko powinno być w porządku a nadal odczuwasz dyskomfort, natychmiast ściągnij soczewki i skontaktuj się ze swoim lekarzem okulistą.

10. Pamiętaj, że soczewki jednodniowe nie powinny być poddawane dezynfekcji tylko od razu po ściągnięciu wyrzucane do śmieci.

11. Chroń soczewki przed kontaktem z wodą, ponieważ znajdują się w niej niebezpieczne bakterie, które po zetknięciu z soczewką mogą rozwinąć groźne choroby oczu. Zdejmuj soczewki idąc pod prysznic lub mając kontakt z wodą. Na basenie używaj okularów do pływania i soczewek jednodniowych, które można po każdej kąpieli ściągnąć i wyrzucić.

12. Jeżeli wykonujesz makijaż lub stosujesz kosmetyki w sprayu do włosów pamiętaj, że nie powinny one nigdy przedostać się na powierzchnię soczewek, ponieważ mogą wywoływać podrażnienia i w konsekwencji powikłania dla oczu.

13. Nie przelewaj płynów do pielęgnacji, nie mieszaj ze sobą ani nie dolewaj do nich innych środków.

14. Zawsze chroń butelkę z płynem przed zetknięciem jej końcówki z brudną powierzchnią, ponieważ może to być źródłem zanieczyszczenia płynu.

15. Soczewkami kontaktowymi nie wolno się wymieniać, ponieważ bakterie z innego oka mogą zagrozić naszym oczom. Należy również uważać, aby nie pomylić soczewek pomiędzy swoimi oczami i nie założyć ich w innej kolejności.

 
powrót
 

Copyright © 2019 Sklep Optyczny Soczewkomania.pl - Tanie soczewki kontaktowe sklep internetowy. All rights reserved.